Wyróżnienie dla JULII BORÓWKI w Powiatowym Konkursie Plastycznym

WYRÓŻNIENIE DLA JULII BORÓWKI

ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. JANA PAWŁA II W KLUCZACH

W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

 

Biblioteka szkolna włączyła się do Powiatowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu

,,Polskie legendy i podania – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych powiatu olkuskiego. Odbył się 10.05.2018 r. w dziale dziecięcym P i MBP w Olkuszu. Wzięło w nim udział dwoje uczniów naszej szkoły: Julia Borówka z kl. I b i Szymon Węglarz z kl. I b. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej techniką pasteli olejnych na kartce formatu A3. Rysunek miał być związany tematycznie z wybraną przez uczestników legendą.

Prace oceniało trzyosobowe jury, którego przewodniczącym był olkuski artysta plastyk – Jerzy Kantorowicz. W czasie kiedy komisja oceniała rysunki uczestnicy konkursu obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Felek ” w wykonaniu Władysława Aniszewskiego.

W konkursie wzięło udział 48 uczniów z 24 szkół  powiatu olkuskiego.

Uczennica naszej szkoły –  Julia Borówka z kl. I b zdobyła wyróżnienie za pracę przedstawiającą początki państwa polskiego.

 

 Naszej młodej artystce gratulujemy!