Erasmus+ w Islandii – konferencja poświęcona wizycie studyjnej w Islandzkich szkołach

Erasmus+ w Islandii

konferencja poświęcona wizycie studyjnej w Islandzkich szkołach

 

Uczestniczka mobilności Edukacji Szkolnej programu Erasmus+  Pani Marta Dziura podzieliła się swoimi doświadczeniami z pracownikami szkoły dotyczącymi wizyty w szkołach na Islandii.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach jest beneficjentem Programu Erasmus+ Mobilność Kadry Szkolnej i realizuje projekt „Innowacje pedagogiczne kluczem do nowoczesnej edukacji”.

W trakcie konferencji dla  pracowników dydaktycznych dyrektor szkoły  przedstawiła prezentację dotyczącą  wyjazdu. Zapoznała uczestników z systemem edukacji w Islandii oraz przedstawiła najciekawsze przykłady dobrych praktyk, które mają szansę być wprowadzone na trwałe do praktyk edukacyjnych, wychowawczych i organizacyjnych szkoły w Kluczach.

Obserwacja pracy szkół w Islandii jest niezwykłym doświadczeniem, które wpływa na zmianę postawy beneficjentów. Porównanie systemów edukacyjnych wpłynęło na zwiększenie motywacji do działań na rzecz szkoły i rozwoju osobistego pracowników.  Czerpanie z wiedzy i praktyk innych, wymiana doświadczeń, nawiązywanie nowych kontaktów pomagają w budowaniu lepszej, europejskiej szkoły, która daje szansę uczniom na osiągnięcie wszechstronnego rozwoju i zaspokojeniu ich potrzeb.

Uczestniczka projektu na bieżąco rozpowszechnia ideę udziału w projekcie Erasmus + na terenie szkoły, lokalnie, ale również na arenie międzynarodowej. W szkole przygotowano fotorelację z wizyty z którą zapoznaje się społeczność szkoły, relacja z wizyty została również przekazana władzą gminy oraz dyrektorom lokalnych szkół na spotkaniu kadry zarządzającej. Uczestniczka mobilności opracowała plan, który ma sprzyjać  implementacji innowacyjnych praktyk w szkole. Podtrzymuje kontakty z innymi szkołami europejskimi w celu nawiązania współpracy międzynarodowej.

[Not a valid template]
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [3.70 MB]