VIII ŚWIATOWE DNI TABLICZKI MNOŻENIA

VIII ŚWIATOWE DNI TABLICZKI MNOŻENIA

 

28 września 2018 roku, po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w 

ŚWIATOWYM DNIU TABLICZKI MNOŻENIA

(WORLD MULTIPLICATION TABLE DAY).

Już dzisiaj cieszymy się z udziału w tym przedsięwzięciu, gdyż otrzymaliśmy licencję.

licencja

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna odbywająca się w ostatni piątek września. Akcja ta ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienie sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

 

W naszej szkole Święto Tabliczki Mnożenia rozpoczęło się w poniedziałek 24 września a zakończyło 28 września obchodami „VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”.

Przez cały tydzień trwały przygotowania do udziału w tej akcji. Dekorowano szkołę plakatami zachęcającymi do wyćwiczenia znajomości tabliczki mnożenia. Zarówno na zajęciach lekcyjnych jak i na przerwach uczniowie mieli okazję do powtarzania tabliczki mnożenia.

Uczniowie sprawdzali także znajomość tabliczki mnożenia swoich rodziców, dziadków oraz innych członków rodziny. Dorośli mogli pochwalić się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia i dzielenia. Koordynatorki wybrały członków Komisji Egzaminacyjnych i Patroli Egzaminacyjnych. Odbyły się egzaminy dla kandydatów na Egzaminatorów.

W piątek na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się apel otwierający obchody ŚDTM w naszej szkole. Pani v-ce dyrektor Violetta Auguścik wypowiedziała formułę: „VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uważam za otwarty”. Uczniowie wrócili na lekcje i zdawali pisemny egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia.

260 uczniów z klas III-VIII oraz 93 uczniów z klasy III gimnazjum przystąpiło do egzaminu. Uczniowie, którzy pomyślnie zdali egzamin otrzymali tytuł EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA. W razie porażki mogli powtórnie przystąpić do egzaminu, niektórzy podchodzili kilkakrotnie, aby zdobyć zaszczytny tytuł. Na terenie szkoły działały komisje egzaminacyjne, które przeprowadzały taki egzamin.

Patrole wraz z koordynatorkami udały się na spacer po najbliższej okolicy: do pobliskiej biblioteki, banku, apteki, komisariatu policji, sklepów jak również do Urzędu Gminy. Cała społeczność Klucz chętnie wzięła udział w akcji Światowe Dni Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z patrolu egzaminacyjnego skrupulatnie odpytywali z tabliczki mnożenia dorosłych i chętnie wręczali certyfikaty za pomyślnie zdany egzamin. Bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia wykazała się pani dyrektor oświaty. Wszyscy dorośli serdecznie witali dzieci i obdarowywali je upominkami: odblaskowe opaski od pana komendanta policji, długopisy i książeczki o powstaniu Pustyni Błędowskiej od pana sekretarza gminy, lizaki w aptece oraz pączki w banku PKO bardzo cieszyły młodych egzaminatorów.

Wspólna zabawa spowodowała, że łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a tym samym poznawania matematyki. Wszystkim bardzo podobało się to nasze matematyczne święto dlatego będzie już na stałe w naszym szkolnym kalendarzu.

 

Dziękujemy!

 

[Not a valid template]