Skąd się bierze stal?

W dniu  08.10.2018 gościliśmy w klasach pierwszych naszej szkoły Wolontariuszy z Huty Arcelor Mittal  Oddział Dąbrowa Górnicza. Pracownicy Huty w ramach działań Filaru Środowisko i Odpowiedzialność Społeczną odwiedzili naszą szkołę przedstawiając Zakład, który znajduje się  w naszej okolicy i jest dobrze widoczny z punktu widokowego Czubatka. Jak się okazało wielu członków rodzin naszych uczniów pracuje w pobliskiej Hucie. Wolontariusze opowiedzieli uczniom, czym zajmują się w pracy, przedstawili proces powstawania stali … od wydobycia rud żelaza poprzez procesy spiekalnicze, wielkopiecowe, stalownicze i walcownicze do uzyskania wyrobów ze stali. Przedstawiono nam jak ważnym zakładem jest Huta dla rozwoju naszego regionu/przemysłu. Uczniowie obejrzeli film „Proces powstawania stali”, na którym mogli zobaczyć wykonywaną pracę,  procesy, technologie umożliwiającą powstawanie stali. W ten sposób poznali zawód hutnika.  Po projekcji Wolontariusze zadawali pytania dotyczące wyrobów stalowniczych i praktycznych zastosowań stali w życiu codziennym.

Podczas Quizu uczniowie mogli zobaczyć na żywo jak wygląda strój  ochronny pracownika Hali lejniczej na Wielkich Piecach. Następnie dzieci wykonały prace plastyczną, na której był przedstawiony hutnik podczas pracy. Dzieci zostały obdarowane workami z odblaskami i zabawkami sprawnościowo – logicznymi.

Na koniec spotkania Wolontariusze przedstawili w formie zabawy 10 wskazówek dla dzieci dotyczących zdrowego trybu życia.

 

[Not a valid template]