Pierwsza pomoc w pierwszych klasach

W czwartek we wszystkich trzech klasach pierwszych gościliśmy ratownika medycznego – pana Łukasza Gawrona, który przeprowadził warsztaty dla uczniów z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. 

Celem warsztatów było przygotowanie uczniów do czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku ratownik pokazał dzieciom, jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył, dlaczego jest koloru czerwonego. Następnie wyjaśnił, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się służby ratunkowe. Bardzo ważnym punktem zajęć były ćwiczenia praktyczne – zachowanie się podczas skaleczeń, oparzeń i złamań oraz nauka prawidłowego bandażowania nogi, ręki i głowy poszkodowanego. Uczniowie po raz pierwszy mogli zobaczyć defibrylator i poznać jego zastosowanie w ratowaniu życia. Był to wstęp do kolejnych zajęć, w czasie których uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie.

Serdeczne podziękowania dla Pana Łukasza Gawrona za przeprowadzenie warsztatów z udzielania I pomocy przedmedycznej składają wychowawcy i uczniowie klas 1.

 

[Not a valid template]