Literackie sukcesy naszych uczniów

Troje uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w Konkursie Literackim upamiętniającym rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem. Szczęśliwa dla nas 5. edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Posłanki na Sejm RP Lidii Gądek – inicjatorki przedsięwzięcia, Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika, Wójta Gminy Klucze Norberta Bienia oraz Dyrektora SP w Dłużcu Krzysztofa Szczepankiewicza.

27 listopada, podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu, gratulacje i nagrody otrzymali:

w kategorii klas IV-VI

Antoni Korusiewicz za zajęcie I miejsca

Mateusz Kwaśniewski za wyróżnienie

w kategorii klas VII, VIII i oddziałów gimnazjalnych

Hanna Myszewska za zajęcie III miejsca

Temat pracy literackiej dla uczniów szkoły podstawowej IV-VI:

Napisz list do kolegi/ koleżanki, w którym opiszesz ciekawe miejsce mające związek z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i, które odwiedziłeś.

Temat pracy literackiej dla uczniów klasy VII, VIII i gimnazjum:

Które wydarzenie z historii Polski,  przyczyniające się do odzyskania przez nią niepodległości, jest dla Ciebie najważniejsze.

Cieszymy się  z sukcesów naszych uczniów, a zwłaszcza Antka, który w nagrodę za I miejsce pojedzie do Warszawy, by zwiedzić Sejm RP.