MISTRZOSTWA SZKOŁY I POWIATU W BADMINTONIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W KLUCZACH W BADMINTONIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW – MISTRZOSTWA POWIATU OLKUSZ W BADMINTONIE DRUŻYNOWYM

 

Od 19 września w naszej szkole na długich przerwach odbywały się rozgrywki w badmintona dziewcząt i chłopców. Do turnieju zgłosiło się 15 dziewcząt i 13 chłopców. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym do dwóch przegranych. W sumie rozegrano 52 mecze (24 chłopcy, 28 dziewczyny). Mistrzami szkoły pozostali wśród dziewczyn Julia Furgacz, która obroniła tytuł wywalczony rok temu. Drugie miejsce zajęła Julia Poczęsny a trzecia lokata przypadła Oliwii Kocjan. Wśród chłopców tytuł wywalczył Błażej Boruń, który również obronił tytuł wywalczony rok temu. Drugie miejsce zdobył Szymon Ładoń, a trzecie Igor Guzy.

 

 1. Julia Furgacz 7a
 2. Julia Poczęsny 6b
 3. Oliwia Kocjan 6b
 4. Jagoda Kurkowska 7b
 5. Aleksandra Grabowska 7b
 6. Gabriela Gieszczyk 6a

 

 1. Błażej Boruń 6b
 2. Szymon Ładoń 4a
 3. Igor Guzy 6b
 4. Piotr Rudy 7b
 5. Michał Rapacz 6a
 6. Witold Piątek 6b

 

Najlepsi reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Powiatu Olkusz w badmintonie drużynowym:

 • 20 listopada w Bolesławiu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (Klasy 7,8 i III gim.) dziewczyny Julia Furgacz i Jagoda Kurkowska zajęły IV miejsce, a chłopcy Piotr Kowalkowski i Piotr Rudy miejsce V.
 • 28 listopada w Bolesławiu w Igrzyskach Dzieci (klasy 4-6) – dziewczyny Julia Poczęsny i Oliwia Kocjan jak i chłopcy – Szymon Ładoń i Błażej Boruń zdobyli III miejsca.

 

 

Opiekunowie: Hubert Poczęsny

                       Grzegorz Ładoń

 

[Not a valid template]