Drugi Etap Konkursów Polonistycznych

Drugi Etap XV Ogólnopolskiego  Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz XII Ogólnopolskiego Konkursu „Z ortografią na co dzień”.

09 i 10 stycznia zakwalifikowani uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w drugim etapie dwóch ogólnopolskich konkursów „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień”.

W konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień” uczniowie musieli przeredagować tekst tak, żeby wypowiedź spełniała kryterium poprawności językowej oraz wykazać się umiejętnością użycia związku frazeologicznego.

Do tego etapu konkursu zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Milena Palska klasa 2b
  2. Nela Dudek klasa 4a
  3. Zuzanna Gieszczyk klasa 4b
  4. Tymon Januszek klasa 4b
  5. Nikola Szeląg klasa 4c
  6. Amelia Kulawik klasa 5a
  7. Wiktoria Gieszczyk klasa 6b
  8. Miłosz Cholewa klasa 6b

Drugi etap konkursu „Z ortografią na co dzień” polegał na napisaniu dyktanda. Dyktando pisał Aleksander Barakomski, który jako jedyny zakwalifikował się do drugiego etapu w/w konkursu. Towarzyszyli mu koledzy i koleżanki z klasy 3, którzy postanowili wesprzeć kolegę i pisali dyktando w klasie.

Prace uczniów zostały spakowane i odesłane do organizatora. Na wyniki przyjdzie nam poczekać do 25 lutego.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Szkolny organizator konkursów:

Barczyk Anna, Boruń Iwona i Szarek Agnieszka