Artystyczna Scena Muzyczna w Kluczach

Artystyczna Scena Muzyczna w Kluczach

Dnia 11 lutego 2019 roku  miało miejsce pierwsze spotkanie dotyczące realizacji projektu o nazwie „Artystyczna Scena Muzyczna”.  Projekt  Stowarzyszenia  Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach „Niezapominajka” uzyskał dofinansowanie dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach programu „Równać Szanse”.

Spotkanie odbyło się ono w salce konferencyjnej w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Kluczach i rozpoczęło się od przedstawienia zamysłu, wymagań oraz celu projektu. Płynnie przeszliśmy do rozplanowywania harmonogramu działań, funduszy czy wstępnych zadań  związanych z organizacją naszych prób.

Udało się rozdzielić obowiązki między uczestników, czyli między innymi sporządzenie list koniecznych materiałów, rozmowy z dyrekcją szkoły dotyczącą możliwości korzystania z auli szkoły, które należy niezwłocznie zrealizować, zaprojektowanie graficznego symbolu ASM oraz plakatów informujących o naszej działalności. Dzięki nim już za niedługo zostaną one nagłośnione wśród lokalnej społeczności, a praca ruszy jeszcze szybciej!

Wytypowany został również sekretarz, do  którego zadań należy dokumentowanie postępów. To właśnie do niego będziemy się zwracać, jeżeli trzeba będzie sprawdzić poprzednie ustalenia, zmienić daty spotkań czy wyjazdów.

Grupie wyselekcjonowanych uczestników wystarczyło raptem czterdzieści minut, aby zżyć się i zrozumieć, że od tego momentu ich wspólnym celem jest zrealizowanie projektu, którego finalnym punktem jest przedstawienie muzyczne. Działania przygotowawcze napawały podczas podziału ogromną ekscytacją, a świadomość, że wpłyniemy w jakiś sposób na okolicznych mieszkańców wzmocniła nasze postanowienia dotyczące odpowiedzialnego uczestnictwa w projekcie i zrealizowania wszystkiego najlepiej jak się tylko da.

Omówiony został również termin publicznego przekazania informacji o realizacji projektu  oraz osoby za to odpowiedzialne, co zakończyło obrady na tamten dzień.

Opuszczając salę każdy z dwunastu uczestników czuł, że zaczyna się nowa, niesamowita przygoda, która może przynieść zaskakujące, a zarazem jakże finalnie słodkie owoce.

Emilia Jedlińska – Jung

 

 

Artystyczna Scena Muzyczna w Kluczach

Dnia 11 lutego, w siedzibie Stowarzyszenia „Niezapominajka” odbyło się pierwsze spotkanie członków kluczewskiej grupy „Artystycznej Sceny Muzycznej”. Uczestnicy dyskutowali o propozycjach wykonania musicalu oraz rozdzielali między sobą poszczególne zadania. Ustalone zostały daty kolejnych spotkań. Młodzież dowiedziała się od pani Anety Miszczyńskiej na czym polega projekt ASM oraz co to jest program Równać Szanse. Każdy młody artysta dostał broszurę reklamującą wyżej wspomniany program oraz harmonogram projektu, w którym to opisano zagadnienia dotyczące pracy uczniów w projekcie. Młodzież będzie musiała nawiązać współpracę z dyrekcją szkoły oraz partnerami, w celu pozyskania środków potrzebnych do organizacji prób i realizacji przedstawienia. Następnie sama ustali temat przedstawienia i pod nadzorem pani Magdaleny Nowak przygotuje się do odegrania swoich ról. Ostatnim zadaniem występujących przed premierą spektaklu, będzie wykonanie plakatów i zaproszeń reklamujących przedsięwzięcie.

Uczniowie z kluczewskiej szkoły nie boją się wyzwań. Po pierwszym spotkaniu wyszli z sali rozentuzjazmowani i gotowi do działania.

Zuzanna Jurkiewicz