VII POWIATOWY KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”

VII POWIATOWY KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”

 

21 lutego 2019 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbył się finał VII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”, skierowanego do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych z powiatu olkuskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów. Zadaniem uczestników I etapu było nagranie max. 4-minutowego filmu,  wykonanego na  nośniku cyfrowym: kamerą, aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym, na którym uczeń czyta fragment wybranego utworu prozatorskiego.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 45 uczniów z 23 szkół z powiatu olkuskiego, w tym 3 uczennice naszej szkoły:

Emilia Jedlińska-Jung z kl. VIII a,

Ewa Ziółkowska z kl. III a

i Natalia Leśniak z kl. III c.

Do finału zakwalifikowało się 11 uczniów, w tym Emilia Jedlińska-Jung i Natalia Leśniak. W etapie finałowym uczestnicy losowali fragment tekstu „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, następnie przez 10 minut zapoznawali się z nim, aby według wylosowanej kolejności zaprezentować tekst przed publicznością.

Miło nam donieść, że obydwie nasze uczennice zostały docenione,

Natalia Leśniak otrzymała wyróżnienie

a Emilia Jedlińska-Jung zdobyła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach

 

[Not a valid template]