Aktywność, żywienie, kosmetyka, czyli jak zadbać o swoje zdrowie?

Aktywność, żywienie, kosmetyka, czyli jak zadbać o swoje zdrowie?

Każdy z nas chciałby być sprawny fizycznie, zdrowy i zrelaksowany. Nie jest to jednak takie proste. Podczas prelekcji pan Michał Senejko z Center Michał Senejko podpowiedział społeczności uczniowskiej, jak tego dokonać.

 Wykład zaczął się od prezentacji ćwiczeń relaksacyjnych. Dzięki nim można się odstresować przed testem, klasówką cy odpowiedzią ustną. A to właśnie takie formy sprawdzania wiadomości ” szarpią nam nerwy”. Pan Senejko wytłumaczył również zasady prawidłowej postawy podczas korzystania z naszych ulubionych  „czarnych ekraników” – telefonów komórkowych.  Zwrócił też uwagę na ogromne ilości konserwantów w bliskich podniebieniu smakołykach, zbyt często przez nas pałaszowanych . Czy wiedzieliście, że w energetyku zawarte jest tyle kofeiny co w pięciu kawach?! A w coca coli znajduje się „tylko” 16 kostek cukru?! Chcecie być zdrowi? Nie spożywajcie takich niebezpiecznych produktów!

Kolejnym istotnym zagadnieniem była sprawa nieuzasadnionych zwolnień z zajęć wychowania fizycznego. Przecież brak ćwiczeń prowadzi do otyłości! A tego, drodzy przyjaciele, nie chcemy. Pragniemy wyglądać kwitnąco, więc zastanówmy się , zanim zrezygnujemy z w-fu.

Pani kosmetyczka, która również wzięła udział w prelekcji, opowiedziała nam o prawidłowej pielęgnacji twarzy, akcentując rolę jej codziennego oczyszczania. Od dziś mówimy stop pryszczom i (uwaga: dziewczyny) kosmetykom kolorowym.

Według nas wykład wraz z pokazem ćwiczeń był bardzo przydatny i pouczający. Wiele rad na pewno wykorzystamy. I to od zaraz.

 

Helena Myszewska

Oliwia Główczyńska

Jagoda Kurkowska

[Not a valid template]