Wycieczka na Uniwersytet Pedagogiczny

W ubiegłym roku szkolnym realizowany był w naszej szkole innowacyjny program edukacyjny „TU#programujeMY2”. Na jego podsumowanie w środę, 2 października uczniowie klasy 2b i 2c wzięli udział w wyjazdowych zajęciach edukacyjnych z zakresu programowania, które odbyły się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wyjazd ten uwieńczył udział w projekcie, a jego głównym motywem przewodnim było poznanie nowych rozwiązań technologicznych poprzez wykorzystanie najnowszej generacji podłóg interaktywnych. Zajęcia wyjazdowe odbyły się w dwóch etapach.  Uczniowie wzięli udział w prelekcji na uniwersyteckiej sali wykładowej, a następnie zaangażowani zostali w zabawy ruchowe, gdzie za pomocą „Magicznego dywanu”  odbyły się sportowe rywalizacje.
 
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym każda klasa, której nauczyciel przystąpił do projektu otrzymała także nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.
 
Z naszej szkoły do projektu przystąpiły:
mgr Agnieszka Szarek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, klasa 2c
mgr Anna Konieczniak – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, klasa 2b
mgr Marzena Pilch-Kocjan – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, klasa 3 b