Naukowy Plac Zabaw

Na terenie przy naszej szkole powstaje Naukowy Plac Zabaw

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy budowę urządzeń pozwalających na stworzenie przy szkole strefy muzycznej, iluzji, naukowej i sensorycznej. Na szkolnym placu montowane są urządzenia o konstrukcji stalowej w kolorze zielonym i fioletowym. Już wkrótce będzie można korzystać z takich atrakcji jak eko-memory, film animowany, głuchy telefon, koło optyczne, krzywe zwierciadła, panel sensoryczny, rury deszczowe i wir wodny. Przypomnijmy, że realizacja pomysłu jest możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 70 676,25zł pozyskanemu w ramach akcji prewencyjnej Pomoc To Moc przez Stowarzyszenie Niezapominajka działające przy szkole. Wniosek pod nazwą „Utworzenie bezpiecznego Naukowego Placu Zabaw w Kluczach”, złożony do programu, uzyskał wysoką punktację i został zarekomendowany przez Komitet Sponsoringu, Prewencji i CSR PZ do dofinansowania i przyjęcia do realizacji. Uzupełnieniem oceny była również liczba głosów oddanych na projekt na stronie internetowej www.pomoctomoc.pl.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w naszą inicjatywę!