Spotkanie z Elżbietą Romanowską

4 listopada w auli szkolnej odbyło się spotkanie z aktorką teatralną, musicalową i filmową  Elżbietą Romanowską. Pani Elżbieta brała udział w telewizyjnych programach rozrywkowych „Jak oni śpiewają”, „Taniec z gwiazdami” i „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jest także aktorką dubbingową, użyczała swojego głosu w filmie „Noc w muzeum. Tajemnica grobowca” i „Kung Fu Panda 3”. Zagrała ponad 40 ról w filmach i serialach. Rozpoznawalność przyniosła Jej brawurowo zagrana rola Joli w serialu „Ranczo”.

Spotkanie prowadził Przemysław Kania  Prezes STL, który  był na jednym roku we wrocławskiej szkole teatralnej z naszym gościem. Opowieści o początkach drogi zawodowej, blaskach i cieniach pracy aktorskiej, castingach, przeplatały występy naszych uczniów, utrzymane w formule programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.  Na scenie pojawiła się Karin Stanek śpiewając przebój „Chłopiec z gitarą”, w tej roli Zuzanna Gieszczyk z kl. V b. Przebój Czerwonych Gitar „Bo Ty się boisz myszy” wykonał duet Antoni Gumółka z kl. VII b i Emilia Cholewa z kl. V a, kolejny duet czyli Emilia Cholewa z kl. V a i Nadia D’occhio z kl. VII a zaśpiewał piosenkę Alicji Majewskiej „Być kobietą”. Na koniec  przebój Aleksandra Żabczyńskiego „Już nie zapomnisz mnie” zaśpiewał wymieniany już Antoni Gumółka. Emilia Cholewa zaprezentowała także układ taneczno-akrobatyczny. Wykonania te spotkały się z ogromnym uznaniem naszego gościa i publiczności, która oklaskami wybierała zwycięzcę.

   Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Teatralno-Literackie z Olkusza, z którym od lat współpracuje nasza szkoła.