Dzień Pluszowego Misia 2019

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Dla dzieci jest towarzyszem w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy na przykład  pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś.

Wszyscy uczniowie klas I-III obchodzili w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Maskotki towarzyszyły dzieciom w czasie lekcji oraz przerw. Na zajęciach czytaliśmy fragmenty pięknych książeczek o misiach. Uczniowie barwnie opowiadali o swoich ulubionych pluszakach, a autorzy najciekawszych bądź najbardziej wzruszających historii zostali nagrodzeni Medalami Przyjaciela lub Przyjaciółki Pluszowego Misia. Wykonywaliśmy też ciekawe prace plastyczne przedstawiające przeróżne niedźwiadki.

Pluszak jest też symbolem miłości, ciepła, dobra, łagodności i opiekuńczości, czyli właściwie wszystkiego, czego pragnie człowiek.

[Not a valid template]