Szlachetna Paczka – ruszamy


Ruszyła akcja Szlachetna Paczka, mamy bardzo mało czasu na skompletowanie potrzeb dla naszej rodziny. Zbiórka maksymalnie trwa do 05 grudnia 2019r. Proszę o dostarczanie potrzeb do pokoju p. pedagog oraz podawanie kartki z imieniem i nazwiskiem ucznia, który co przyniósł. Potrzebne będą te dane do wpisania pochwał oraz podziękowań.

Kod Rodziny: MLP-1078-17763

Pani Zofia 48 lat

Historia Rodziny

Pani Zofia (l. 48), od trzech lat mieszka sama w domu jednorodzinnym, jest osobą samotną. Przez dwadzieścia lat była osobą aktywną zawodowo, utrzymywała się ze sprzątania. Długi okres czasu mieszkała poza granicami kraju, pracując zawodowo. W momencie, gdy zachorowali rodzice Pani Zofia postanowiła się nimi zająć, rezygnując z siebie. Musiała porzucić pracę. Trzy lata temu rodzice po długiej chorobie odeszli, zostawiając dom pani Zofii. Doszło do załamania psychicznego u pani Zofii, pojawiła się schizofrenia i depresja, przez co nie mogła podjąć pracy zarobkowej. I tak zaczęły się kłopoty związane z brakiem środków na życie, na ogrzewanie. Jedynymi osobami, które pomagały w trudnych chwilach byli sąsiedzi, ratujący drobnymi rzeczami oraz siostra, która stara się raz w miesiącu ją odwiedzić.
Pani Zofia zgłosiła się o pomoc do MOPSu, by jakkolwiek funkcjonować i opłacać rachunki, otrzymała zasiłek stały w kwocie 645 zł, który z ledwością starcza na miesiąc życia. Z tej kwoty muszą zostać pokryte rachunki w kwocie 344,67 zł i leki w kwocie 105 zł. Środki finansowe są tak niewielkie że nie starcza na zakup opału, i na co dzień dom jest nieogrzewany. Pani Zofii bardzo dokucza samotność i cisza jak panuje w domu, gdyż nie ma radia i telewizji, przez co nie ma perspektyw na wyzdrowienie.

Piękno Rodziny

Pani Zofia, chciałaby powrócić do aktywności zawodowej, by zacząć godnie żyć. Jest miłą, ciepłą kobietą, choć bardzo nieufną. Poprzez swój stan stroni od obcych ludzi. Za każdą okazaną pomoc jest bardzo wdzięczna, docenia swoich życzliwych sąsiadów. O wielkim sercu pani Zofii świadczy fakt, że ostatnio adoptowała samotnego psa, dzieląc się z nim wszystkim tym, co ma.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

1. Żywność

Pani Zofii, zostaje tak mało środków do życia, że jedzenie jest niezbędne.

2. Opał

Pani Zofia, żyje w nieogrzewanym domu, z MOPSu dostała 3 kubiki drewna i boi się palić w piecu, bo idzie zima i wtedy mogą się przydać. Konieczny jest węgiel lub drewno by przetrwać zimę.

3. Środki czystości

Pani Zofia, potrzebuje chemii gospodarczej, proszku do prania, mydła, szamponu, pasty do zębów.

To bardzo ważne, abyś wybierając tę Rodzinę był w stanie spełnić wyróżnione, 3 kluczowe potrzeby. Liczymy, że odpowiesz również na pozostałe potrzeby Rodziny.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Herbata

Kawa

Ryż

Kasza

Makaron

Mąka

Cukier

Olej

Dżem

Konserwy mięsne

Konserwy rybne

Warzywa w puszkach

Środki czystości

Proszek do prania

Płyn do płukania

Płyn do mycia naczyń

Mydło / żel myjący

Pasta do zębów

Szczoteczka do zębów

Szampon

Płyny czyszczące

Odzież

Zofia: Dres (Zimowe)

Rozmiar: XXL, Uwagi: Ciepłe spodnie dresowe w ciemnym kolorze

Obuwie

Zofia: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 39, Uwagi: Trapery

Wyposażenie mieszkania

Specjalne wymagania:

Ciepły koc i prześcieradło

Koc

Pościel (poszwy, prześcieradło)

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Specjalne wymagania:

Lodówka może być używana tak jak telewizor i radio -ważne by miało odtwarzacz płyt CD

Lodówka

Telewizor

Radio

Inne potrzeby materialne

Opał 2 tony

Szczególne upominki

Zofia: ciepły dres, ciepłe skarpety, odtwarzacz CD

Ewelina Maryszewska-Polan