Wolontariusze z Wietnamu i Meksyku w naszej szkole

Wolontariusze z Wietnamu i Meksyku w naszej szkole

 

„Dwudziestego pierwszego listopada naszą szkołę odwiedzili wolontariusze. Poznaliśmy Bao z Wietnamu oraz Rodrigo z Meksyku. Na początku zaśpiewaliśmy razem piosenkę w dwóch językach. Później Bao wyjaśniła nam dlaczego język angielski jest ważny dla nas teraz i w przyszłości. Powiedziała też, że najlepiej uczyć się angielskiego od najmłodszych lat. Wszyscy bardzo dużo się śmialiśmy. Spotkanie bardzo nam się podobało i będziemy je długo wspominać. Mieliśmy okazję rozmowy w języku angielskim oraz sprawdzenia swoich umiejętności.”

Zuzanna Klich, kl.VI b

Dzięki uprzejmości Fundacji Euroweek, która  od wielu lat zajmuje się organizowaniem zajęć językowych dla dzieci i młodzieży z całej Polski w naszej szkole gościliśmy wolontariuszy z Wietnamu i Meksyku.

Podczas wizyty w  szkole wolontariusze Bao i Rodrigo zaprezentowali uczniom swój kraj, kulturę, tradycję i zwyczaje poprzez rozmowy, warsztaty oraz wspólną zabawę. Wolontariusze opowiedzieli również o swojej dotychczasowej pracy, którą wykonywali będąc  jeszcze w swoim kraju oraz o swoich podróżach. W trakcie wizyty  Bao i Rodrigo zaprezentowali kuchnię i  stroje charakterystyczne dla swoich krajów.

Spotkanie to miało na celu rozwinięcie u uczniów umiejętności językowych, poznanie nowych kultur, a także poznanie idei wolontariatu i korzyści z niej  płynących.

Wizyta w naszej szkole była również  wspaniałym doświadczeniem dla wolontariuszy, którzy mogli poznać nasz region, lokalne zwyczaje oraz doświadczyć polskiej gościnności rodzin naszych uczniów.

Dziękujemy:

  • Państwu Dorocie i Adamowi Sobczak oraz Państwu Dagmarze i Zbigniewowi Cholewa za życzliwość oraz gościnę okazaną wolontariuszom.
  • Radzie Rodziców przy SP im. Jana Pawła II w Kluczach za sfinansowanie przejazdu wolontariuszom.
  • Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kluczach za udostępnienie miejsc noclegowych dla gości.
  • Gminie Klucze za przekazanie gadżetów reklamowych wolontariuszom.
  • Stowarzyszeniu Przyjaciół SP im. Jana Pawła II w Kluczach za przekazanie upominków wolontariuszom.

Aneta Miszczyńska

 

[Not a valid template]