Otwarcie Naukowego Placu Zabaw oraz Pracowni Komputerowej

W piątkowy, mikołajkowy dzień w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, czyli wielkie otwarcie Naukowego Placu Zabaw i nowej pracowni komputerowej.

 

O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi zgromadzili się wokół nowo wybudowanego Naukowego Placu Zabaw. Po krótkim przemówieniu nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonały Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Jarosława Kraszewska, Dyrektor szkoły Marta Dziura, wiceprezes Stowarzyszenia Niezapominajka Aneta Miszczyńska i przedstawicielka PZU Ewa Kapuścińska.

 

Po oficjalnej części wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do auli szkolnej na występ artystyczny, w trakcie którego grupa młodych artystów opowiedziała, jak to wszystko się zaczęło …

Wydarzenie rozpoczęło się od piosenki „To nasza szkoła” w wykonaniu szkolnego chóru. Następnie reprezentanci szkolnego koła naukowego opowiedzieli, skąd wziął się pomysł na stworzenie pracowni komputerowej, w jaki sposób i jakie kwoty pozyskano na realizację inicjatywy, a także co wchodziło w zakres prac i jaki zakupiono sprzęt. W imieniu całej społeczności szkolnej wyrazili swoją wdzięczność za wkład w rozwój szkoły i zrealizowane działania, gdyż w ten sposób spełniają się marzenia wielu uczniów, którzy mogą pracować na nowoczesnym sprzęcie.

W drugiej części przedstawienia uczniowie klasy II b w humorystyczny sposób opowiedzieli o kolejnej inicjatywie, jaką była budowa Naukowego Placu Zabaw.

Mieszkamy w Kluczach, miejscowości wesołej.

I tutaj też chodzimy do szkoły.

Nasza szkoła, najfajniejsza w regionie!

Ja to nawet w weekendy tęsknię do niej! – przekonywała Amelka z klasy 2b.

Bo my się tu uczymy!

I lekcje nie są nudne!

Bo z naszymi paniami nic nie jest za trudne!

I robimy eksperymenty, różne doświadczenia!

Wiemy, dlaczego para w wodę się zmienia! – dołączyła Ela.

Następnie dzieci w formie wierszyków opowiadały o współpracy przy pisaniu wniosku i realizacji projektu, by na koniec stwierdzić:

Powstał jedyny taki plac w okolicy,

Takiego nie mają nawet dzieci w stolicy.

Będą tu zajęcia, zabawy i gry!

Eksperymentować także będziemy MY!

Przypomnijmy, Fundacja PZU przyznała 70 676,25zł na budowę Naukowego Placu Zabaw a cała społeczność lokalna wspierała pomysł w czasie akcji głosowania w programie Pomoc To moc. Program miał na celu poprawę bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w swojej lokalnej społeczności, dlatego też na koniec przedstawienia Kuba z klasy II b zwrócił na to uwagę.

Zestaw już piękny stoi –

dziękujemy szczerze.

Jutro nasza Pani nas tutaj zabierze.

Regulamin przeczyta, o rozwadze powie.

I przypomni zasadę – najważniejsze Bezpieczeństwo i Zdrowie!

Po tych słowach reprezentanci Szkolnego Koła Naukowego Miłosz Cholewa i Zosia Pandel przedstawili w formie prezentacji obsługę i możliwości wszystkich urządzeń znajdujących się na placu, a także osiągnięcia koła naukowego.

Ponieważ całe wydarzenie odbywało się w 6 grudnia, zachęcony wesołymi wierszykami i śpiewem uczniów, przybył do auli także Święty Mikołaj, który wspólnie z Panią Dyrektor wręczył dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu plastycznego „Mądra zabawa na świeżym powietrzu, czyli Naukowy Plac Zabaw w oczach uczniów”.

Komisja Konkursowa w składzie Aneta Miszczyńska – Stowarzyszenie Niezapominajka, Sylwia Pałka – Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze, Paulina Curyło – pedagog szkolny, Magdalena Krzynówek – nauczyciel, dokonała oceny prac plastycznych, przyznając następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I: uczniowie klas I-III szkoły podstawowej:

Nagrody:

  1. Magdalena Murdzek, klasa 1 c
  2. Grzegorz Kulig, klasa 2b
  3. Amelia Barczyk, klasa 2b

Wyróżnienia:

      Blanka Polakiewicz, klasa 2c

      Stanisław Piątek, klasa 3a

      Julia Szarek, klasa 2b

      Maja Szromnik, klasa 2a

      Antonia Świda, klasa 1a

Kategoria II: uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej:

Nagrody:

  1. Oliwier Odzierejko, klasa 5a
  2. Maja Konieczniak, klasa 5a
  3. Emilia Cholewa, klasa 5a

Wyróżnienie:

        Miłosz Cholewa, klasa 7b

 

Pani Dyrektor Marta Dziura wspólnie z Mikołajem wręczyła także podziękowania dla Darczyńców i osób zaangażowanych w rozwój szkoły, a całą uroczystość zakończył układ  taneczny w wykonaniu uczniów uczęszczających na kurs tańca przygotowany przez tancerza Daniela Policińskiego.

 

Ostatnią częścią spotkania było uroczyste otwarcie nowej pracowni komputerowej, w której uczestniczyli zaproszeni goście oraz reprezentacja klas IV – VIII. Przecięcia wstęgi dokonały: Jarosława Kraszewska – Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Marta Dziura – Dyrektor Szkoły Podstawowej, Anna Konieczniak – Prezes Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze, Aneta Miszczyńska – Wiceprezes Stowarzyszenia Niezapominajka.

Na podsumowanie przypomnijmy, jakie projekty umożliwiły realizację tych dwóch przedsięwzięć.

Pracownia komputerowa:

  1. „Kluczewska era komputera” w programie Operacyjnym Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Dzięki temu zakupiony został nowoczesny sprzęt komputerowy o wartości około 55 tysięcy złotych oraz szafa do przechowywania laptopów.
  2. „Komputerowa Cool School” w programie Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze. Zakupione zostało nowoczesne umeblowanie, tj. 17 grafitowych biurek i 17 zielonych profilowanych krzeseł, a także stanowisko dla nauczyciela.

Naukowy Plac Zabaw:

  1. Budowa Naukowego Placu Zabaw – w programie PomocTomoc Fundacji PZU pozyskana została kwota 70 676,25zł na stworzenie stref edukacyjno-sensorycznych poprzez zakup naukowych urządzeń. Dodatkowo zaprojektowano i zamontowano bezpieczne ścieżki z kostki brukowej. Budowę ścieżki wsparli finansowo:

Gmina Klucze, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kluczach, Zakład Górniczo – Hutniczy Bolesław, Monika Janina Kasprzyk – Banaś Jaroszowiec, Joanna i Michał Nowakowscy Zalesie, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TECH-GAZ Robert Szkup, Silikaty Sp. z o.o, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej KLUCZE.

Dyrektor Szkoły składa szczególne podziękowania na ręce:

– p. Anny Konieczniak, za przygotowanie przedstawienia z klasą 2b, łącznie z napisaniem piosenki oraz całego scenariusza, który wywołał uśmiech na wszystkich twarzach. Pani Konieczniak jest również zaangażowana w przygotowanie oraz realizację obu projektów, czyli: Naukowego Placu Zabaw oraz Pracowni Komputerowej,

– p. Moniki Madajewskiej-Pandel oraz Kołu Naukowemu „Być jak Ignacy”

– p. Adriany Nowakowskiej za wykonanie dekoracji w auli szkolnej,

– p. Martyny Smaruj za przygotowanie Chóru Szkolnego,

– p. Daniela Policińskiego za przygotowanie układu tanecznego z uczennicami naszej szkoły.

[Not a valid template]