Szlachetna Paczka – Podziękowania

,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’

Jan Paweł II

 

 

W dniach 6-8 grudnia w całej Polsce odbył się  finał akcji Szlachetna Paczka. Wolontariusze rozwozili świąteczne prezenty  rodzinom będącym w szczególnie trudnej sytuacji materialnej.

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w tą szlachetną akcję. Dzięki ofiarności Darczyńców udało się nam przygotować ponad 30 sporej wielkości prezentów, które otrzymała samotna Pani Zofia z naszego powiatu.

Zaangażowanie całej społeczności szkoły przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

W ciągu kilku dni 95 rodzin uczniów szkoły, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, przyjaciele szkoły oraz anonimowi darczyńcy przekazali żywność, słodycze, kosmetyki, środki czystości, odzież, buty, ręczniki, pościel, koce, karmę dla psa, lodówkę, telewizor, odtwarzacz CD oraz węgiel.

Nasze dary zaspokoją podstawowe potrzeby Pani Zofii, przywrócą wiarę w ludzi i pomogą w radości i spokoju przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

Bardzo dziękujemy za ofiarność i życzliwość tym, którzy wsparli akcję. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność i otwartość na drugiego człowieka.

Szczególnie dziękujemy uczniom, którzy przekazali swoje oszczędności finansowe na zakup potrzebnych produktów dla potrzebującej.

 

Koordynatorzy akcji:

Ewelina Maryszewska-Polan, Paulina Curyło i Aneta Miszczyńska