Pożegnanie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach – klasa 8b

Pożegnanie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach – klasa 8b

Zakończenie roku szkolnego zwykle kojarzy nam się z uroczystym pożegnaniem absolwentów, mnóstwem kwiatów oraz nagród. Każdy tego dnia przychodzi do szkoły elegancko ubrany z uśmiechem na twarzy, bo kto by się nie cieszył z nadchodzących wakacji?

Niestety, w tym roku wszystko wyglądało inaczej… Z powodu panującej na świecie sytuacji, nie było szans na zorganizowanie tradycyjnego apelu z okazji zakończenia roku szkolnego. Na początku myśleliśmy, że jako absolwenci, będziemy musieli odbierać świadectwa w sekretariacie szkoły,  nie podejrzewaliśmy, że uda nam się spotkać na wspólnej uroczystości w auli szkoły. Co prawda każda z dwóch klas miała swoje oddzielne zakończenie, o różnej porze, wszyscy musieli mieć maseczki oraz rękawiczki, jednak nie przeszkodziło nam to w czerpaniu radości ze wspólnego spotkania.

Do szkoły przyszliśmy pełni emocji. Trudno było określić, czy napełniała nas radość ze względu na zbliżające się wakacje, czy smutek, spowodowany zakończeniem przygody w murach tej szkoły. Na rozpoczęcie uroczystości przemowę wygłosiła Pani Dyrektor, Marta Dziura, zawierając w niej wiersz Leopolda Staffa „Most”, który wszystkich poruszył. Możemy z przekonaniem potwierdzić, iż idealnie odzwierciedla on naszą wędrówkę w ciągu ostatnich ośmiu lat. Następnie przemawiała nasza Wychowawczyni, Pani Aneta Miszczyńska, a kiedy swoje przemówienie zakończyła słowami „Szczęśliwej drogi, już czas…”, wzruszyła każdego z nas, łącznie z obecnymi rodzicami oraz dyrekcją. Ceremonia wręczenia świadectw miała bardzo uroczystą formę, każdy wychodził po swoje świadectwo na środek auli. Następnie zostały odczytane nasze osiągnięcia z tego roku. Potem przyszła kolej na nas. Jedna uczennica przygotowała przemowę, w której podziękowaliśmy każdemu nauczycielowi, który nas uczył w trakcie tych ośmiu lat. Zawarła w niej najzabawniejsze sytuacje z lat szkolnych, które odczytywane na głos, wywoływały śmiech u każdego z nas. Na koniec przedstawicielka trójki klasowej, w imieniu swoim oraz pozostałych rodziców podziękowała Pani Anecie Miszczyńskiej za te pięć lat spędzonych razem oraz podkreśliła, jak bardzo jesteśmy jej wdzięczni za każdy rok z osobna. Dostaliśmy również pozwolenie na wykonanie ostatniego wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Ten dzień, mimo swojej odmienności, zapadnie nam w pamięć na długo. Będziemy iść przez życie, mając na uwadze motto szkoły „Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz”.

Helena Myszewska kl. 8b