„Krok w nieznane – IT for SHE” – warsztaty informatyczne

W dniach od 5 do 8 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję rozwijać kompetencje informatyczne poprzez udział w warsztatach prowadzonych przez wolontariuszki z Programu Wolontariackiego „PROJEKTOR”, Anię i Martę. 

Projekt „Krok w nieznane – IT for SHE” ma na celu wprowadzenie dzieci w świat możliwości technologicznych. Pokazanie, jak wygląda współczesna rzeczywistość w dobie internetu. Ukazanie codziennych zastosowań i zachęcenie do dalszego rozwoju w kierunku IT poprzez konkretne praktyczne przykłady, zwracając uwagę na fakt iż programowanie nie jest trudne. Uświadomienie dzieci również o zagrożeniach czyhających w sieci.

W warsztatach udział wzięło łącznie 14 uczniów. Mieli okazję spotkać się twórcą takich aplikacji jak „Popcorn Expert”, „Florysta” i „Liczbomania” . Autor opowiadał o programowaniu w języku JAVA. Uczniowie mogli wypróbować aplikację „Inteligentny dom” stworzoną przez Martę oraz poznać podstawy programowania w Arduino. Ponad to zostały poruszone tematy bezpieczeństwa w internecie, cyberprzemocy oraz historii internetu, czyli jak to się zaczęło.

 

[Not a valid template]