NASZ PATRON JAN PAWEŁ II

NASZ PATRON JAN PAWEŁ II

Nie tak dawno, 20 maja byliśmy przepełnieni radością wielkiego święta wszystkich Polaków – 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły pisali wiersze, wykonali  portrety i laurki dla Patrona. W tym trudnym dla wszystkich czasie pamiętali! Tak o nich mówił Ojciec Święty: „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo. Projektem, który nieustannie się urzeczywistnia. Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.” 

Dziś, 16 października, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża wspominamy jego osobę, nauczanie i życie pełne wiary, nadziei i miłości. Dla naszej społeczności szkolnej to także czas wspomnień ostatnich 15 lat odkąd Patronem naszej szkoły stał się właśnie Jan Paweł II.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasz Patron, Jan Paweł II jest dla nas autorytetem w codziennym życiu. Staramy się odkrywać i rozumieć głębię Jego nauki. Chcemy, by był dla nas wzorem do naśladowania w dobrych uczynkach, w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich talentów. Nasz Patron uczy nas szacunku do każdego człowieka, motywuje nas do pogłębiania swojej wiedzy i ciągłego stawiania sobie wymagań.

* Posiadamy sztandar, który jest najważniejszym symbolem naszej szkoły. Dbamy o jego godne przechowywanie. Nasi uczniowie z dumą prezentują sztandar podczas ważnych uroczystości szkolnych i państwowych.

* Naszym skarbem jest Hymn Szkoły, którego słowa są nam doskonale znane i który wykonywany jest podczas wszystkich ważnych uroczystości szkolnych.

* Na pamiątkę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II, zamontowana została tablica, upamiętniająca tę szczególną uroczystość, a w centralnym miejscu holu stoi popersie naszego Patrona gdzie usytuowana jest Izba Pamięci Jana Pawła II.

* W gabinetach lekcyjnych i na korytarzach naszej szkoły wykonujemy okazjonalne wystawy i prezentacje o Janie Pawle II; .

* W uroczysty sposób obchodziliśmy pamiątkę urodzin Jana Pawła II. W pracach plastycznych i literackich przypomnieliśmy, że papież Jan Paweł II obdarzony był wyjątkowym poczuciem humoru, był niezwykle radosny i pogodny. Jego swobodny sposób bycia sprawiał, że był blisko każdego człowieka.

* Znaczącym wydarzeniem było dla nas wstąpienie do Ogólnopolskiej Rodziny Szkół Jana Pawła II. Z tej okazji każdego roku wraz z naszymi nauczycielami uczestniczymy w pielgrzymce na Jasną Górę

* Pamiętamy o Papieżu w każdą rocznicę Jego śmierci, bo przez jego odejście niebo zyskało nowego świętego. Mimo, że po ludzku jest to smutna rocznica, to jednak w swojej istocie przypomina nam o obietnicy życia wiecznego dla wszystkich ludzi

* Organizujemy szkolne pielgrzymki pamiętając o Janie Pawle II. Odwiedziliśmy kilkakrotnie Rzym i Watykan , zawsze jesteśmy w Częstochowie i Kalwarii Zebrzydowskiej.

* Nasz szkolny chór ma w repertuarze piosenki i pieśni o Janie Pawle II, które z dumą prezentuje w szkole i środowisku lokalnym.

Dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach ich Patron to wielki autorytet. Jego osoba służy nam za wzór, który wciąż pozostaje niedościgłym ideałem. Chcemy dzisiaj uczcić jego pamięć i przypomnieć, że Karol Wojtyła nie tylko był wielkim Papieżem, ale też najlepszym wychowawcą, przyjacielem młodzieży, a przede wszystkim Człowiekiem.

Mamy nadzieję, że za przyczyną naszego Patrona nie zabraknie nam sił, wiary i konsekwencji aby szlifować charakter, wrażliwość serca i doskonalić umysły…Trzeba na nowo usłyszeć i zrozumieć wołanie Jana Pawła II i podjąć wielopokoleniowe, nieustanne dzieło – zmiany oblicza Tej Ziemi…