Sukces uczniów z kl. VI B w „Srebrnej drodze”

Sukces uczniów z kl. VI B w „Srebrnej drodze”

Srebrna droga” to fantastyczno-historyczna gra miejska, zorganizowana przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu. Gra powstała w ramach „II Olkuskiego Festiwalu u(MOC)nieni Literaturą on-line” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Skierowana była do uczniów klas szóstych.

Akcja gry „Srebrna droga” rozgrywa się w średniowiecznym Olkuszu. Bohaterem jest Rodomir – absolwent Akademii Krakowskiej, który ma receptę na rozwój kopalni, nie ma za to posłuchu wśród gwarków oraz Niedomira, która do gry wprowadzi nieco magii i demoniczności. Uczestnicy gry poznali ciekawostki historyczne, legendy o Olkuszu i najbliższym regionie, w szczególności, te które łączą się z wydobywaniem srebra.

Uczniowie klas VIa i VIb pod opieką pani Marty Myszewskiej wzięli udział w mobilnej wersji tej gry w dniu 2.10.2020r. Zostali podzieleni na kilkuosobowe drużyny posiadające minimum jednego smartfona z zainstalowaną aplikacją ActionTrack, aby móc odpowiadać na pytania, wykonać zadania kreatywne i zdobyć jak najwięcej punktów.

W tej formie gry wzięło udział ponad 300 uczniów z powiatu olkuskiego, tworząc 88 drużyn. Drużyna z klasy VI b, w składzie: Krzysztof Myszewski, Krzysztof Krawczyk, Bartosz Bryndal, Dawid Osuch i Nicolas Smętek znalazła się w czołówce, zajmując III miejsce i zdobywając nagrody książkowe dla szkoły a także nagrody indywidualne w postaci kubków termicznych.

Za przeprowadzenie konkursu odpowiadały panie Marta Myszewska i Renata Zawisz.

Gratulujemy sukcesu!!!