Pieszo granicami Polski SP Klucze

Pieszo granicami Polski

Zbliża się maj – miesiąc większości z nas kojarzący się ze słońcem, zielenią i kwiatami, które zapraszają do spacerów. Miesiąc, w którym obchodzimy święta patriotyczne:  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku postanowiliśmy uczcić święta patriotyczne w nieco inny, niż dotychczas, sposób. Naszym celem jest pokonanie pieszo odcinka równego długości granicy naszego kraju – 3511 kilometrów. Zachęcamy uczniów naszej szkoły, nauczycieli oraz pracowników do wyjścia z domu i przejścia jak najdłuższego dystansu. Akcja trwa cały miesiąc, od 1 do 31 maja 2021 roku.

Regulamin.

  1. Cel imprezy:
  • szerzenie postawy patriotycznej i wiedzy o kraju w związku z obchodzonymi w maju świętami narodowymi (Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji 3 Maja)
  • przejść pieszo jak największy dystans w miesiącu maju 2021 w ramach akcji – Pieszo granicami Polski
  • propagowanie zdrowego stylu życia i poprawa kondycji fizycznej uczniów
  1. Impreza skierowana do wszystkich chętnych uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach.
  2. Wszyscy uczestnicy potwierdzają pokonany dystans na podstawie danych z aplikacji rejestrującej długość pokonanego dystansu (MapMyRun, Strava, ipt.)
  3. Wszyscy uczniowie, którzy zaangażują się w akcję mogą liczyć na dodatkową ocenę z wychowania fizycznego.
  4. Czas trwania od 1 maja 2021 do 31 maja 2021r.
  5. Po zakończeniu akcji uczestnicy przesyłają zsumowany dystans z potwierdzeniem z aplikacji do organizatorów.