Logo projektu VELVET Piątka dla natury

Program „Piątka dla Natury”

Nasza szkoła wzięła udział w programie edukacyjno-grantowym dla szkół „Piątka dla Natury”, którego organizatorem jest Velvet Care.

„Piątka dla Natury” ma na celu pomóc w kształtowaniu odpowiednich postaw ekologicznych wśród najmłodszych, aby w przyszłości zaowocowały dobrymi nawykami na rzecz środowiska.

Nauczyciele klas 1-3 w ciągu ostatnich kilku miesięcy realizowali lekcje ekologiczne według gotowych scenariuszy i pomysłów związanych z ochroną środowiska opracowanych przez Organizatora, a na koniec podejmowali ekowyzwania, czyli przystępowali do udziału w ekologicznych konkursach kreatywnych.

Konkurs swoją tematyką nawiązywał do pięciu obszarów strategii „Eco Agenda 2025” realizowanej przez Velvet CARE, czyli troski o drzewa, oszczędzania wody, segregowania odpadów, redukcji zużycia plastiku oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

W ramach lekcji uczniowie wykonywali prace plastyczno-techniczne, obserwacje, eksperymenty, doświadczenia, a nawet twórcze prace literackie, czyli wiersze i opowiadania.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu i trzymamy kciuki za naszych uczniów!

[Not a valid template]