XIII edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” 2020/2021

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Do programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przystąpiły klasy 1a i 1b oraz 2a, 2b i 2c  z naszej szkoły. Celem programu była proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat. Dzieci wzięły udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznawać podstawowe zasady ekologii, dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu.

Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę. Po zrealizowaniu scenariuszy uzyskaliśmy dla szkoły specjalny certyfikat przyznający tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Wychowawcy klas 1 i 2.