Harcerze z szkoły podstawowej z członkami Stowarzyszenia Babiniec

Zajęcia ze Stowarzyszeniem „Babiniec”

Zajęcia ze Stowarzyszeniem „Babiniec”

Dnia 24 września bieżącego roku harcerze z drużyny ZHP „Pora na przygodę” działającej przy Szkole Podstawowej w Kluczach wzięli udział w zajęciach warsztatowych z paniami ze Stowarzyszenia „Babiniec”.

Na początku spotkania uczestnicy zostali zapoznani z pięknymi i niepowtarzalnymi pracami, które od lat wykonują panie. Były to na przykład piękne haftowane serwety, kwiaty z pończoch i krepiny, makaty, ozdoby świąteczne, przedmioty użytkowe takie jak torby i kapelusze. Niektóre z nich były wykonywane w trakcie spotkania m. in. haftowane serwety czy kwiaty. Następnie młodzi harcerze sami mogli wykonać kwiaty z krepiny i przekonać się, ile pracy należy włożyć, aby postał cały bukiet. Czas naszego spotkania upłynął wszystkim w miłej atmosferze. Każdy poradził sobie z niełatwą pracą manualną.

Spotkanie pozwoliło na przybliżenie młodemu pokoleniu lokalnego dorobku kulturowego, integrację międzypokoleniową oraz nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem „Babiniec”.

Zajęcia odbyły się w ramach inicjatywy lokalnej:

„Proszę Was: pozostańcie wierni temu dziedzictwu!” Jan Paweł II, grupa realizująca projekt: Agata i Marta, a organizatorem naboru inicjatyw do projektu „Kultura od-nowa” był Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021.

Agata Janda i Marta Myszewska

[Not a valid template]