Erasmus Plus –  „Introduction to the Finnish Education Model” szkolenie nauczycieli w Finlandii

 

Erasmus Plus –  „Introduction to the Finnish Education Model”

szkolenie nauczycieli w Finlandii

Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach wzięli udział w szkoleniuIntroduction to the Finnish Education Model” w ramach projektu Erasmus Plus „Rozwój kompetencji kluczowych w nowoczesnej szkole.”  Tygodniowe szkolenie odbyło się w Helsinkach, Finlandia.

Uczestniczki: pani dyrektor Marta Dziura oraz panie: Aneta Miszczyńska i Mariola Wrońska  miały możliwość zapoznania się z fińskim systemem edukacji.

Kurs „Introduction to the Finnish Education Model” miał na celu:

  • przybliżenie fińskiego modelu edukacji
  • poznanie metod pracy w szkole, które koncentrują się na potrzebach uczniów
  • zdobycie wiedzy w zakresie EdTech, która wykorzystywana jest w fińskiej edukacji
  • przygotowanie lekcji w stylu fińskim

Fiński system edukacji koncentruje się na uczeniu opartym na współdziałaniu, wykorzystując współpracę jako  narzędzie zwiększające motywację uczniów i ich udział w procesie uczenia się. Wspólna edukacja ma na celu stymulowanie refleksji i krytycznego myślenia uczniów oraz dzielenie się pomysłami. Podczas kursu uczestniczkom został przedstawiony fiński styl nauczania oraz przykłady wykorzystania praktycznych metod wykorzystywanych w procesie nauczania.

Finlandia jest również dobrze znana z technologii informacyjno-komunikacyjnych, które skutecznie stają się częścią procesu nauczania. Uczestniczki kursu poznały narzędzia oraz programy cyfrowe  używane w Finlandii.

Wiedza oraz nowe umiejętności nauczycielek zostaną wykorzystane w pracy z uczniami naszej szkoły.

uczestniczki kursu w Finlandii w ramach projektu Erasmus +

[Not a valid template]