dziewczynki sadzące w gruncie cebulki krokusów

Akcja „KROKUSY”

Akcja  „KROKUSY”

Do 7 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły przynosili cebulki krokusów.  Jesteśmy wdzięczni, za ogromne zainteresowanie tą akcją.

Pierwsi za sadzenie cebulek zabrali się uczniowie klas pierwszych i drugich. Dzisiaj 19 października do akcji włączyli się trzecioklasiści.

Mali ogrodnicy najpierw uważnie wysłuchali instrukcji, w jaki sposób należy cebulkę wsadzić do ziemi, na jakiej głębokości oraz dowiedziały się, co to za dziwny, różowy pył pokrywa nasze cebulki. W niektórych klasach dodatkową ciekawostką okazała się informacja, że z tych zachwycających kwiatów wyrabia się najdroższą przyprawę świata- a mianowicie szafran.

Po krótkim wprowadzeniu mali ekolodzy zabrali się do pracy i starannie oraz w delikatny sposób sadzili cebulki krokusów.

Posadzili 884 cebulki !!!!Pogoda nam sprzyjała.

Teraz już tylko pozostaje czekać do wiosny, by móc podziwiać te piękne kwiaty, które symbolizują przyjście wiosny. Nasz teren przyszkolny zmieni się nie do poznania. W tym roku szkolnym uczniowie klas: 3a,3b,3c i 2a sadzili cebulki pod oknami swoich sal lekcyjnych, a pierwszaki wraz z uczniami 2b na terenie zielonym koło parkingu.

Oj, będzie kolorowy zawrót głowy😊😊 😊

Już nie możemy się doczekać.