XX JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY „Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”

XX JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI

KONKURS POLONISTYCZNY

„Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”

Dzisiaj 19 października 2021 roku w auli szkoły odbył się XX Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, którego celem nadrzędnym  jest propagowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży oraz wyrabianie w uczniach nawyku językowej dociekliwości poznawczej.

Tym razem uczniowie rozwiązywali test składający się z 15 zestawów, w którym, wykazując się znajomością fleksji, składni i gramatyki, zaznaczali zdania lub wyrażenia poprawne pod względem stylistycznym i gramatycznym. Nie było łatwo!

Dziękujemy za wzięcie udziału wszystkim, którzy przystąpili do zmagań z zawiłościami naszego języka ojczystego. Oto oni:

Polakiewicz Amelia kl.2a, Wysmułek Ola kl.2a, Kaczówka Iga kl.2a, Mrówka Katarzyna kl.3a, Banaś Franciszek kl.3a, Antonik Oskar kl.3b,Glanowski Ignacy kl.3b, Polakiewicz Emilia kl.3b, Szarek Julia kl.4b, Polakiewicz Blanka kl.4c, Barakomski Aleksander kl.6, Gieszczyk Zuzanna kl.7b, Wnuk Kamil kl.7c, Kulawik Amelia kl.8a, Pilarczyk Alicja kl.8a, Jedlińska-Jung Amelia kl.8b

Ogłoszenie wyników odbędzie się 6 grudnia 2021 roku.