Szlachetna Paczka

Ruszyła już kolejna edycja akcji ,,SZLACHETNA PACZKA”. Dlatego ponownie zwracam się do WAS – BOHATERÓW. Zawsze można było na Was liczyć, wierzę, że i tym razem nie zawiedziemy naszej rodziny, która jest w potrzebie. Pamiętajcie, że razem możemy więcej. Przybliżę Wam krótką historię rodziny.

Pani Maria z Rodziną

Kod Rodziny: MLP-1081-57610

Pani: Maria 61 lat

Mąż: Zbigniew 59 lat

Historia Rodziny

Pan Zbigniew był górnikiem z wieloletnim stażem pracy, wypadek sprawił, że musiał przejść na rentę chorobową, co przekreśliło jego dalszą karierę zawodową i sprawiło, że dochody rodziny znacznie spadły. Pani Maria również była aktywna zawodowo, ale musiała się zająć starszymi już rodzicami, którzy podupadli na zdrowiu. Na barki Pani Marii spadło zajmowanie się dwoma domami, co również wykluczyło Panią z aktywności zawodowej. Małżeństwo nauczyło się radzić siobie na miarę własnych możliwości, żyjąc skromnie, wspierając się uprawą własnego warzywniaka. Całkowity przychód miesięczny rodziny to 2478 zł, po odliczeniu opłat i zobowiązań jakie rodzina posiada, rodzinie pozostaje 390 złotych na osobę.

Piękno Rodziny

Małżeństwo jest zgodne, bardzo sobie pomocne. Mimo wszystkich przeciwności losu rodzina nie poddaje się i nie załamuje. Pani Maria jest aktywna w pobliskim Kole Gospodyń Wiejskich, gdzie realizuje swoje talenty np. przy robieniu wieńców. Pan Zbigniew, jak mówi, lubi zrelaksować się przy zbieraniu grzybów w lesie oraz podczas wykonywania napraw domowych, których we własnym domu starego budownictwa jest wiele.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

  1. Meble kuchenne Pomocne w codziennym funkcjonowaniu, ulepszenie warunków mieszkaniowych, na co rodzina nie może sobie pozwolić, ponieważ z posiadanych dochodów w pierwszej kolejności opłacają rachunki, ratę i dopiero to, co zostanie przeznaczają na życie. Niestety nie wystarcza już na zakup rzeczy poprawiających funkcjonowanie. Chodzi o standardowy komplet mebli.
  2. Produkty żywnościowe Dzięki żywności rodzina pozostałe środki finansowe będzie mogła przeznaczyć na zakup innych produktów, pozwalających na poprawę życia dwojga starszych osób.
  3. Środki czystości Pomoc w formie środków czystości bardzo pomoże rodzinie, tym bardziej że zbliżają się święta, a posiadany dochód jest niewystarczający, aby zadbać o wszystko.

Pozostałe potrzeby Rodziny                                                                                             

Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach.

Środki czystości: mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące.

Odzież: 

Maria: Kurtka (Zimowa) Rozmiar: M, Uwagi: rozmiar 38/40, około 116 cm w obwodzie pod pachami;                                                                                                           

Zbigniew: Kurtka (Zimowa) Rozmiar: XXL.

Obuwie:

Maria: Trapery (zimowe); Rozmiar: 38;                                                               

Zbigniew: Trapery (zimowe); Rozmiar: 45.

Wyposażenie mieszkania: pościel (poszwy, prześcieradło), koc, poduszka, kołdra, ręczniki.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:  Meble kuchenne – szafka zlewozmywakowa góra dół, 2x szafki góra dół 80 cm, 1 x szafka góra dół 60 cm, 1x szafka 40 cm góra dół.

Szczególne upominki:

Pani Maria nawet nie posiada zegarka, a pan Zbigniew przy pomocy kluczy będzie mógł wykonywać drobne prace remontowe.                                                                                       

Maria: Zegarek damski                                                                                                                    

Zbigniew: Komplet kluczy narzędziowych

Drogi Darczyńco,

wybierając produkty, pamiętaj, że to prezent. Pomyśl o tym jakie Ty chciałbyś/chciałabyś  rzeczy otrzymać. Dlatego bardzo proszę, aby nie były używane. Przygotowana wspólnie przez nas paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie w nich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych, znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To mądra pomoc.

Koordynator akcji: Ewelina Maryszewska – Polan

Zbiórka rzeczy w sali nr 112; Bardzo proszę, aby uczniowie przynosili podpisane dary, czyli na karteczce napisane imię i nazwisko oraz klasę, ponieważ ułatwi to w odszukaniu ucznia, gdy będzie robione zdjęcie grupowe Naszych Młodych Darczyńców; Od koordynatora akcji uczniowie biorący w niej udział, otrzymają pochwałę.