Uczennice nagrodzone w konkursie pięknego czytania w Olkuszu.

IX edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz Pięknego Czytania”

IX edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz Pięknego Czytania”

10 grudnia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu rozdano nagrody w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Mistrz Pięknego Czytania”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas od VI do VIII ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Patronat honorowy nad konkursem objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego.  Zadaniem uczestników było nagranie i przesłanie filmu, na którym uczestnik czyta fragment utworu wybranego przez organizatora. Z okazji 200-lecia urodzin Cypriana Kamila Norwida był to fragment jego utworu „Cywilizacja. Legenda”. Tekst okazał się bardzo trudny i wymagał rzetelnego przygotowania. W konkursie wzięło udział 103 uczniów z 33 szkół, w tym 13 uczniów z naszej szkoły. Są to: Kamil Wnuk z kl. VII c, Alicja Pilarczyk, Matylda Mgłosiek i Amelia Kulawik z kl. VIII a, Nikola Białas i Amelia Jedlińska-Jung z kl. VIII b, Julia Kaczmarczyk, Maja Rachwał i Sebastian Lachor z kl. VIII c oraz Natalia Oczki, Wiktor Bakowski, Krzysztof Latos i Kamil Lachor z kl. VIII d.

Jest nam niezmiernie miło donieść, że całe podium przypadło naszym uczniom!!!!

Jury w składzie:

  • Marida Zoń – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu,
  • Agnieszka Goździelska  z Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu,
  • Iwona Rams z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu,

postanowiło przyznać:

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania 

Wiktorowi Bakowskiemu

II miejsce zajęła Alicja Pilarczyk

III miejsce zajęła Nikola Białas

Wyróżnienia otrzymały: Matylda Mgłosiek i Maja Rachwał

 

Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!!!