Uczniowie klas trzecich piszący konkurs Kaktus w auli szkolnej.

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus” 2022

„Lubię marzyć.

Czasem podróżuję błyszczącym wehikułem w czasie i przestrzeni.

Tworzę historie, których jestem głównym bohaterem.

Poznaję królów i księżniczki sprzed wieków.

Piję chińską herbatkę  z eleganckich filiżanek u przyszłych prezydentów i …”

17 lutego 2022 roku w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus” zorganizowany pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolski, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Wzięło w nim udział 22 uczniów klas trzecich, którzy w piśmie posługują się poprawną polszczyzną: Franciszek Banaś, Kordas Hanna, Imielski Bartosz, Niedźwiedzki Antoni, Polak Lena, Mazur Mikołaj,  Świda Antonina, Domagała Paweł, Klonowska Lena, Pabijan Natalia, Polakiewicz Emilia, Szot Anna, Antonik Oskar, Andruchów Jan, Piwowar Patryk, Barczyk Adam, Guzy Amelia, Marzęcki Antoni, Olczyk Lena, Głowacka Maja, Kryger Hanna, Sierka Aleksandra.

Zmierzyli się oni z trudnymi zadaniami ortograficznymi. Musieli napisać nie tylko poprawnie dyktando, ale również rozwiązać trudny test.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki ( 30 marca 2022r.) i trzymamy kciuki.