plakat - zbieramy materiały opatrunkowe dla Ukrainy

ZBIERAMY MATERIAŁY OPATRUNKOWE DLA UKRAINY

„Nie liczy się to co masz,

ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz…”

ZBIERAMY MATERIAŁY OPATRUNKOWE DLA UKRAINY

Szkolne Koło Wolontariatu „Niezapominajka” ogłasza zbiórkę środków opatrunkowych dla mieszkańców Ukrainy.

Zbieramy:

– Opatrunki hydrożelowe (na oparzenia)
– Bandaże elastyczne
– Gaza 1m2
– Nici chirurgiczne
– Kaniule dożylne („wenflony”)
– Kompresy niejałowe (duże rozmiary),
– Strzykawki 10 ml i 20 ml,
– Rękawice diagnostyczne i chirurgiczne (rozmiary M i L)

Akcja prowadzona jest przez Fundację Redemptoris Missio, która to  w pełni solidaryzuje się z narodem ukraińskim i włącza się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

W związku z tym przedsięwzięciem prosimy by chętni uczniowie naszej szkoły przynosili środki opatrunkowe na portiernię szkoły. Uczniowie biorący udział w akcji będą mieli wpisaną pochwałę.

Za pośrednictwem Fundacji do Ukrainy trafią specjalistyczne środki medyczne. Zostanie także przekazana pomoc finansowa dla polskich misjonarzy, którzy pomimo trwających działań wojennych nie opuścili swoich podopiecznych. Misjonarze zapewnią dostęp do żywności i środków higienicznych dla najbardziej potrzebujących.

Już dziś parafie są miejscem schronienia dla uchodźców wewnętrznych. Tak o losie swoich parafian pisze o. Wojciech pracujący w zachodniej części Ukrainy:

Sytuacja jest kiepska. Jest bardzo nerwowo i widać po ludziach strach. W naszym domu rekolekcyjnym przyjmujemy i gościmy uchodźców z Kijowa, okolic i wschodniej części kraju. Pragnę podziękować wszystkim za modlitwę i pomoc materialną, która bardzo się przyda w tym ciężkim dla narodu ukraińskiego okresie…”