Nagrody w XIX Powiatowym Konkursie Historyczno-Literackim

Nagrody w XIX Powiatowym Konkursie Historyczno-Literackim zorganizowanym przez I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu

25 marca 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  gali rozdania nagród w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Za zajęcie II miejsca w kategorii I – quiz historyczny nagrodę otrzymał KAMIL WNUK z klasy 7c, a za zajęcie III miejsca w tej samej kategorii nagrodę otrzymała MAGDALENA JANUSZEK z klasy 8a. Laureatom dyplomy wręczyła Pani Dyrektor I LO, mgr Irena Majda, a gratulacje złożyli m.in. Pani Poseł Agnieszka Ścigaj oraz Starosta Powiatu Olkuskiego, Bogumił Sobczyk.

XIX  Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki „Jeszcze Polska nie zginęła…” został zorganizowany z okazji 225. rocznicy powstania Pieśni Legionów Polskich we Włoszech i 200 rocznicy śmierci jej autora – Józefa Wybickiego. Uczniowie startowali w trzech kategoriach:

Kategoria I – quiz historyczny

Kategoria II – plakat z przesłaniem

Kategoria III – dyktando.

Laureatom serdecznie gratulujemy!