Projekt z ZUS

W tym roku szkolnym w klasach 8 realizowany był „Projekt z ZUS” w ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Realizacja projektu rozpoczęła się od lekcji na której nauczycielki – opiekunki prezentowały zakres tematyczny projektu oraz wprowadzały uczestników w tajniki działania ZUS-u.

Celem „Projektu z ZUS” jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół podstawowych. Zadaniem uczestników projektu było wykonanie materiału wyjaśniającego, dlaczego

ubezpieczenia społeczne są ważne. Uczniowie wykonywali swoje prace w trzech kategoriach – plakat, komiks i film. Spośród wykonanych prac komisja szkolna w składzie: p. Adrianna Nowakowska, p. Marta Myszewska i p. Agata Janda wyłoniły najlepsze prace do etapu wojewódzkiego.

1. Kategoria plakat: Alicja Pilarczyk kl. 8a
  2. Kategoria komiks: Natalia Oczki, Bartosz Rolka, Krzysztof Latos, Wiktor Bakowski, Miłosz Auguścik – kl. 8d
  3. Kategoria film: Milena Żołnierczyk, Karolina Jakubas, Julia Litwińczuk, Natalia Sołtysik, Zuzanna Banach – kl. 8d

Opiekunkami i realizatorkami projektu były p. Agata Janda i p. Marta Myszewska

Życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.