gala z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2022 organizowana przez Stowarzyszenie Teatralno-Literackie z Olkusza. Uczennice SP Klucze.

Międzynarodowy Dzień Teatru 2022

7 kwietnia o godz. 10.00 w MOK w Olkuszu odbyła się uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2022 organizowana przez Stowarzyszenie Teatralno-Literackie z Olkusza. Galę poprowadził dr hab. Przemysław Kania, prezes STL, który powitał wszystkich gości i odczytał przesłanie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2022. Następnie wręczono Statuetki Teatralne za 2021. Kolejnym punktem było wręczenie nagród w Małopolskich Konkursach Teatralnych: konkursie na recenzję teatralną, konkursie wiedzy o teatrze oraz konkursie na zakończenie książki. Uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch ostatnich konkursach. Patronat nad konkursami objęli: Posłanka na Sejm VIII i IX kadencji Agnieszka Ścigaj, posłanka na Sejm VII i VIII kadencji Lidia Gądek, Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Teatr Zagłębia oraz ZNP Oddział Olkusz. W programie artystycznym wystąpił chór IV LO im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu, pod kierunkiem pana Macieja Banysia.

Miło nam donieść, że Natalia Sołtysik z kl. VIII d zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych w Małopolskim Turnieju Wiedzy o Teatrze.

W Powiatowym Konkursie Literackim „Moja wersja zakończenia książki”, organizowanym przez STL i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie Filia w Olkuszu wzięło udział pięciu uczniów naszej szkoły: Maria Sitkowska z kl.VII a, Bartosz Rolka z kl.VIII d, Sebastian Lachor z kl. VIII c, Amelia Jedlińska-Jung z kl.VIII b i Alicja Pilarczyk z kl.VIII a. I właśnie w tym konkursie odnieśliśmy najwięcej sukcesów:

I miejsce zdobyła Alicja Pilarczyk

III miejsce – Sebastian Lachor

Wyróżnienie – Amelia Jedlińska-Jung

Gratulujemy udziału wszystkim uczniom i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach!