Szarek „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, maj 2022, SP Klucze

Strażackie opowieści – spotkanie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczach

„Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali

I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale

By ratować ludzkie życie, walcząc też o swe przeżycie.

To Strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie”

Strażackie opowieści

– spotkanie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczach

Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczach.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Uczniowie dowiedzieli się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych.

Strażacy przybliżyli uczniom specyfikę swojej pracy, jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt.

Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe 998 i 112 oraz wymieniali w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Pożarną.

Uczniowie przypomnieli sobie kiedy należy wezwać straż pożarną, jaki numer telefonu wybrać, by wezwać pomoc, poznały też podstawy udzielenia pierwszej pomocy.

Strażacy opowiedzieli o jednostce, w której służą i o akcjach, w których strażacy z Klucz brali udział.

Dzieci uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Pogoda dopisała, więc uczniowie mogli przyjrzeć się wyposażeniu wozu strażackiego. Ogromne zainteresowanie wzbudziła prezentacja sprzętu gaśniczego i ratunkowego.

Niespodzianką dla nich były praktyczne ćwiczenia w gaszeniu pożaru i zwijaniu węża.

Bardzo serdecznie dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczach za odwiedziny i wzorcowe przeprowadzenie zajęć.