Akcja "Kup Pan szczotkę"

Akcja „Kup Pan Szczotkę”

„…Polscy misjonarze, którzy prowadzą w Afryce misyjne szkoły chcą, aby dzieci mogły się w nich uczyć także higieny. To bardzo ważne dla ich zdrowia. Dzięki codziennemu szczotkowaniu zębów nie będą w przyszłości cierpieć z powodu bólu zębów.
W afrykańskich realiach bardzo trudno o dentystę, a ludzie z bólem zęba muszą żyć latami…”

Szkolny Klub Wolontariatu „Niezapominajka”

zaprasza cała społeczność szkolną do włączenia się w akcję charytatywną „Kup Pan Szczotkę!” organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej.

Zbieramy:

• szczoteczki do zębów
  • pasty do zębów
  • mydło w kostce

Zebrane dary będą wysłane do Afryki.

Zbiórka potrwa do 20 czerwca 2022 r.

Ile szczoteczek, past i mydła potrzeba?

„..Bardzo duuuuużo!!! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć. Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w kolejnym roku dzieci mogły myć nimi swoje ząbki..”

W związku z tym przedsięwzięciem prosimy by chętni uczniowie naszej szkoły przynosili szczoteczki, pasty i mydła na portiernię szkoły. Uczniowie biorący udział w akcji będą mieli wpisaną pochwałę.