XXI EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej pt.: „NAJTRUDNIEJ BYĆ PO PROSTU CZŁOWIEKIEM”

31.05.2022r. w sali wystawowej Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XXI Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Najtrudniej być po prostu człowiekiem”, zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię w Olkuszu oraz Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kluczach. Konkurs przebiegał w dwóch etapach, etap szkolny odbył się 22.03.2022r.  i wyłonił po dwie osoby z każdej szkoły do etapu powiatowego, który miał miejsce w SP nr 4 w Olkuszu 22.04.2022r. Uczniowie musieli wykazać się znajomością treści czterech książek:   M. Musierowicz „Opium w rosole”, M. Szczygielskiego „Arka czasu”, N. Sparksa „Jesienna miłość” i R.J. Palacio „Cudowny chłopak”. i rozwiązać test składający się z kilkudziesięciu pytań. W konkursie udział wzięło 43 uczniów z 23 szkół podstawowych z powiatu olkuskiego.

Patronat nad konkursem objęli:
• Bogumił Sobczyk Starosta Powiatu Olkuskiego
• Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

Uroczystość swoją obecnością uświetnili:                                                                                    • Bogumił Sobczyk – Starosta Powiatu Olkuskiego
• Magdalena Sołtysik – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Starostwa Powiatowego w Olkuszu
• Norbert Bień – Wójt Gminy Klucze
• Jarosława Kraszewska – Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Kluczach
• Marta Dziura – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach, współorganizator Konkursu
• Beata Dziąbek – Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu
• Marek Krzykawski – Prezes olkuskiego oddziału ZNP
• Katarzyna Polak – Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu
• Irena Majda – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu
• dyrektorzy olkuskich szkół, nauczyciele i młodzież

Oprawę artystyczną stworzył zespół wokalny, składający się z młodzieży IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu pod kierunkiem pana Macieja Banysia oraz młodzi poeci:
Emilia Jedlińska-Jung – I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu
Zuzanna Jurkiewicz – IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu
Paweł Kieres – Zespół Szkół nr 4 w Olkuszu

Nagrody książkowe ufundowała Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna i Gminny Zespół Oświaty w Kluczach.

Miło nam poinformować, że uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę znaleźli się wśród laureatów:

II miejsce – Julia Litwińczuk

Wyróżnienie (VIII miejsce) – Wiktor Bakowski

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach