Za nami 9. Piknik Rodzinny!

W niedzielę, 5 czerwca 2022 r. odbył się 9. Piknik Rodzinny na Stadionie GLKS Przemsza Klucze. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Radę Rodziców i Dyrekcję Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach. Patronat Honorowy nad Piknikiem objął Wójt Gminy Klucze.

Jak zwykle nie brakowało atrakcji, a że pogoda była znakomita, całe wydarzenie przebiegało sprawnie i w radosnej atmosferze. Na przybyłych gości czekało wiele niespodzianek – gry i zabawy z nagrodami, zawody sportowe, występy, pokazy, animacje, muzyka, stoiska gastronomiczne, stragany z zabawkami.

Uczestników pikniku powitała Dyrektor Marta Dziura, Wicedyrektor Anna Konieczniak, Przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Kulawik, Organizator Społeczności Lokalnej Jarosław Rak. Towarzyszyli nam również Zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Ramona Czyżykowska-Liber, Radna Gminy Klucze Iwona Walnik, Sekretarz Gminy Klucze Daniel Hickiewicz oraz wszyscy zaangażowani w organizację pikniku – przedstawiciele organizacji, firm, instytucji, a także całe rodziny.

Rodzice zadbali o stronę gastronomiczną – były słodkości, pieczone kiełbaski i lody. Zorganizowali również zabawę „Kot w worku” cieszącą się dużym zainteresowaniem aż do końca Pikniku.

W kolejnej strefie odbywał się szereg zabaw dla dzieci, czyli atrakcje takie jak wielka dmuchana zjeżdżalnia, eurobungee, rakieta, a tuż obok stanowisko z animacjami dla dzieci. Były wielkie bańki mydlane, malowanie buziek, zabawy z chustą i wielką maskotką Spongebob, a także zjeżdżalnia „mały DINO”. Kolejną zabawą, tym razem w duchu sportowym, był speed-ball prowadzony przez Stowarzyszenie Sportownia. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się mini-łowisko dla najmłodszych prowadzone przez Pana Stanisława Góździa, a także gra terenowa przygotowana przez Harcerzy. Również nasi nauczyciele zadbali o atrakcyjne zabawy dla całych rodzin, czyli zawody sportowe na Orliku oraz grę matematyczną TANGRAM.

Pokazy policji i straży pożarnej to kolejny mocny punkt programu. Każdy miał możliwość obejrzenia wyposażonych, specjalistycznych wozów straży pożarnej oraz policji oraz usiąść za kierownicą i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci miały okazję samodzielnie „gasić pożar” wzniecony przez bajkowe postacie ze Smerfów. Odbył się także pokaz strażacki, mający na celu zaprezentowanie zagrożenia, czyli jakie mogą być skutki gaszenia płonącego oleju wodą.

Wielki zachwyt publiczności wzbudził pokaz młodych zapaśników z KS „Hardzi” z Jaroszowca, trenowanych przez Wojciecha Wołowicza oraz zawodników z UKS „Samuraj” Klucze, prowadzonych przez trenera Zbigniewa Białego. Odbyły się również wspaniałe pokazy taneczne w wykonaniu trzech grup uczniów Szkoły Tańca WENA z Olkusza. Natomiast Wolbromska Grupa Motocyklowa zaserwowała uczestnikom przejażdżki na motorach oraz popcorn dla wszystkich chętnych.

Piknik rodzinny stanowił doskonałą okazję do promowania zachowań i postaw proekologicznych. W tym celu zorganizowano stoisko „Gmina Klucze dba o dobry klimat”, przy którym dzieci i młodzież mogły wziąć udział w grach, zabawach i quizach poruszających tematy związane z ochroną środowiska naturalnego. Momentem szczególnie ważnym, na który czekali wszyscy nasi uczniowie to rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ekologicznego na EkoKlasę. Pani Dyrektor wraz z Panią Wicedyrektor wręczyły dyplomy z gratulacjami i przyznanymi nagrodami zwycięzcom konkursu. Nagrodami są dofinansowania do wycieczek o tematyce ekologicznej. Tytuł Ekoklasy w kategorii 1-3 zdobyła klasa 3b, a drugie miejsce zajęła klasa 1b.  Natomiast w kategorii 4-8 tytuł Ekoklasy zdobyła klasa 6, a drugie miejsce zajęła klasa 7c.

Zobaczcie, jak w niedzielę na boisku sportowym całe rodziny bawiły się na 9. Pikniku Rodzinnym.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za współorganizację pikniku, a także uczestnikom za wspaniałą atmosferę i zabawę! Do zobaczenia za rok!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach i Rada Rodziców składa serdeczne podziękowania dla sponsorów i partnerów 9. Pikniku Rodzinnego.

SPONSORZY:

Drukarnia Klucze Poligrafii sp. Z o.o. Dagmara Cholewa, Anna i Marcin Ślusarczyk, INTERKONEKT Paweł Barczyk, Tomasz Furman sp.j, Kancelaria Ubezpieczeniowo-Finansowa ALLFINANZ Kaja Wadas Jagła, Twoje piękno Anna Kaczmarczyk, F.H BEA Beata Jarosz, KSEPKA Roksana Ksepka, Dorota Mól Pizzeria przy Rondzie, Mała Czarna Agnieszka Adamczyk, F.H.U. INTENCOM Mariusz Bednarz, Ewelina Piwowarczyk, ROBI-COM Robert Mazur, F.H.U. KRZYŚ S.C., F.H. DRAGON Sebastian Rychlik, OPTYK OKULISTA Jolanta Siembab, F.H.U. Rydzyk s.j., ZŁOTY RÓG Piekarnia Cukiernia, NZOZ ZDROWIE sp. Z o.o. w Kluczach, NZOZ ATUT z Dąbrowy Górniczej, ES System K Sp. Z o.o. z Wolbromia, Sklep „Krasnal” Sp. z o.o Agnieszka Mól, OKNOPLAST sp. z o.o. SORBEX, Park Wodny w Łazach i Stanisław Góźdź

PARTNERZY:

Centrum Usług Społecznych w Kluczach, Rada Rodziców i wszyscy rodzice zaangażowani w organizację pikniku, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej ”Niezapominajka”, Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu oraz Komisariat Policji w Kluczach, Państwowa Straż Pożarna w Krakowie i Olkuszu, Strażacy OSP w Kluczach, Marzena Pilch Kocjan (koordynator pikniku), nauczyciele WF (organizatorzy zawodów sportowych), Elżbieta Grzanka (organizator zabaw matematycznych TANGRAM), wychowawcy oraz nauczyciele, uczniowie wolontariusze – Szkolne Koło Wolontariatu „Niezapominajka”, Pracownicy Urzędu Gminy Klucze, Harcerze, Motocykliści Wolbromscy, Szkoła tańca Wena, KS Hardzi, Ju-jitsu, Stadion Sportowy – p. Jacek Śliwka – gospodarz, Park Wodny w Łazach