USAflaga

WELCOME THE USA – wizyta wolontariusza z USA

WELCOME THE USA

wizyta wolontariusza z USA

 Dzięki zaangażowaniu Polish-American Freedom Foundation, NIDA – Nidzicka Development Foundation, OSA ET – National Teachers’ Association, English Teaching Program oraz WIESCO – USA w naszej szkole gościliśmy wolontariusza z USA  Michaela Carini.

Gość spędził z nami cały dzień szkolny i przeprowadził warsztaty językowo-kulturowe dla grup innowacyjnych języka angielskiego. Poznaliśmy ciekawostki geograficzne i kulturowe, popularne sporty, znanych ludzi, osiągnięcia technologiczne, ulubione potrawy Amerykanów, a nawet zatańczyliśmy w rytmie muzyki z amerykańskich list przebojów. Każdy z uczniów mógł ćwiczyć swoje umiejętności językowe w przyjemnej atmosferze. Lekcje zakończyliśmy krótkim quizem językowym w którym nagrodą były słodkie upominki:)

Spotkanie z Michaelem zachęciło nas do nauki języka angielskiego i poznawania kultury amerykańskiej. Mamy nadzieję, że do naszej szkoły już wkrótce zagoszczą kolejni lektorzy anglojęzyczni.

Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia wkrótce.

Aneta Miszczyńska