MEgaMisja -uczniowie przy rozwiązywaniu zadań

MegaMisja – relacja 3

„Wiedza polega na ciągłej weryfikacji”

– to motto dzisiejszych zajęć

Niemal codziennie zdobywamy wiele informacji o świecie z różnych źródeł: od nauczycieli, rodziców, znajomych, kolegów i koleżanek, z podręczników i innych książek, Internetu, radia, telewizji. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że nie wszystkie informacje są wiarygodne i rzetelne. Niektóre mogą być prawdziwe, inne fałszywe, a jeszcze inne … hmmm… tak pół na pół.

Panie podzieliły nas na cztery grupy i losowaliśmy „jajeczka”, w których ukryły się ciekawe pytania. Odczytywaliśmy je, udzielaliśmy odpowiedzi i ocenialiśmy prawdziwość tych informacji. Wypowiedzi nie zawsze były jednolite, więc sprawdzaliśmy je w Internecie, podręczniku i innych książkach. Zadawaliśmy też pytania naszym nauczycielkom. Niesłychane było to, że panie bawiły się razem z nami. Okazało się, że na wiele pytań doskonale znaliśmy prawidłowe odpowiedzi, ponieważ uczyliśmy się już o tym na zajęciach lekcyjnych.

Taka weryfikacja zdobytej wiedzy nauczyła nas, że jeżeli nie jesteśmy czegoś pewni, to zawsze możemy to sprawdzić w kilku źródłach, a przede wszystkim porozmawiać o tym ze sobą i z dorosłymi.

To była świetna zabawa!

Sylwia Pilarczyk