Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasi uczniowie odnieśli sukces w gminnym Konkursie Plastycznym „Ja też chronię środowisko”. Ze 139 zgłoszonych do konkursu prac plastycznych, komisja przyznała 14 nagród i wyróżnień, z czego aż 7 otrzymali uczniowie naszej szkoły. Zadaniem uczestników było przygotowanie plakatu, za pomocą którego przedstawią sposób dbania o Naszą planetę.

W kategorii wiekowej klas 1-3, uczniowie naszej szkoły zdobyli:

– I miejsce – Stanisław Niedźwiedzki, kl. 2a

– III miejsce – Amelia Polakiewicz, kl. 3a

– wyróżnienie – Aleksandra Murdzek, kl. 1b

– wyróżnienie – Solomia Stetsko, kl. 2a

– wyróżnienie – Patryk Kwiatkowski, kl. 2a

 

Natomiast w kategorii klas 4 – 8 uczniowie zajęli:

– III miejsce – Emilia Polakiewicz, kl. 4b

– wyróżnienie – Aleksander Barakomski, kl. 7a

 

Jak mówi komisja konkursowa (…) „Wyłonienie laureatów oraz przyznanie wyróżnień było bardzo trudne i wymagało szczegółowego przeanalizowania. Przy wyborze sprawdzano zgodność pracy z Regulaminem Konkursu oraz oceniano walory artystyczne i estetyczne, przekaz pracy, ukryte emocje i przemyślenia. Ponadto oceniano ekologiczne podejście do wybranych elementów pracy.”

Opiekunem konkursu była pani Martyna Smaruj.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs Plastyczny pn.: „Ja też dbam o środowisko” był realizowany pod patronatem Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Krakowie, jako jedno z zadań projektu pn.: „Gmina Klucze dba o dobry klimat”, dofinansowanego w ramach „Programu priorytetowego – Edukacja ekologiczna” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Tekst: Anna Konieczniak

Informacja o wynikach i zdjęcie: Gmina Klucze