Odblaskowa Szkoła, Uczymy przedszkolaków bezpieczeństwa na drodze SP Klucze 2022

Uczymy przedszkolaków bezpieczeństwa na drodze

Uczniowie klasy I A w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” postanowili podzielić się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze z przedszkolakami.

W tym celu 19.10.2022r.  zorganizowano spotkanie grupy „Biedronek” z Przedszkola im. Jasia i Małgosi w naszej szkole. Jest to grupa dzieci sześcioletnich, które za rok pójdą do szkoły. Wiadomości przekazane przez starszych kolegów i koleżanki mogą się przydać przyszłym uczniom. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej w bardzo miłej atmosferze. Starsi koledzy zaprezentowali się w strojach odblaskowych, w kamizelkach i czapeczkach. Przedstawili krótki występ artystyczny. Piosenki i wiersze o tematyce bezpieczeństwa, bardzo podobały się przedszkolakom.  W trakcie rozmowy młodsi koledzy dowiedzieli się o zasadach korzystania z przejścia dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym, jazdy w samochodzie w foteliku i konieczności noszenia znaków odblaskowych.

Uczniowie podarowali przedszkolakom opaski odblaskowe, które będą im przypominać o bezpieczeństwie na drodze.

Anna Góźdź