X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

„Po polsku o historii”

Już po raz dziesiąty uczniowie z całej Polski zasiedli do pisania Dyktanda Niepodległościowego. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II to wydarzenie również cieszyło się dużą popularnością. Do konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundację „Zawsze Warto” na etapie szkolnym przystąpiło 46 naszych uczniów.

Zmagania z ortografią przebiegały w dwóch kategoriach: klasy IV-VI pisały tekst o twórczości Marii Konopnickiej, natomiast klasy VII-VIII o patriotycznej działalności polskich nauczycieli. Mistrzami w eliminacjach szkolnych zostali: Ola Borysiewicz-Gardeła z kl.Vc (opiekun: Anna Konieczniak) i Antoni Korusiewicz z kl.8b (opiekun: Anna Barczyk). To ich prace zostały przesłane do komisji wojewódzkiej.

Na podstawie uzyskanych przez uczniów wyników oraz ogólnej liczby uczestników z danymi wynikami w każdej z kategorii wiekowej Małopolska Komisja Konkursu do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała prace z co najmniej 91p. (kl. IV-VI SP) i 91,5p. (kl. VII-VIII SP) na 100p. możliwych do zdobycia.

Mistrzowie naszej szkoły byli o krok od sukcesu. Gratulujemy im uzyskanego wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach ortograficznych.

Iwona Boruń