Szkoła do Hymnu, SP Klucze, 2022

#SzkołaDoHymnu

#SzkołaDoHymnu

Dzisiaj, tj. 10 listopada o symbolicznej godz. 11:11 cała nasza szkolna społeczność przepięknie zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Wzorowa postawa naszych uczniów, galowe stroje i biało-czerwone chorągiewki przyczyniły się do uświetnienia tej uroczystości. Wspaniałą niespodziankę sprawili nam pierwszoklasiści, którzy po odśpiewaniu hymnu zaprezentowali nam piosenkę, a refren jej rozbrzmiewał słowami: „Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem. Kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś również kochał ją i ty i ty…”.

W uroczystości uczestniczyli także nasi goście z zagranicy, którzy odwiedzili nas w ramach programu Erasmus +.

W ten oto sposób rozpoczęliśmy obchody 104 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.

Martyna Smaruj