Igor Warwas brązowym medalistą Mistrzostw Polski w zapasach

Podczas dwudniowych zmagań najlepszych zapaśników stylu klasycznego z całej Polski Igor stoczył 6 walk, z czego 5 wygrał zdobywając brązowy medal turnieju. XI Mistrzostwa Polski w Janowie Lubelskim w dniach 5-6 listopada to najważniejsze i najbardziej prestiżowe zawody w tej kategorii wiekowej. W dwunastu kategoriach wagowych (od 35 do 100 kilogramów) rywalizowało aż 209 zapaśników z 47 klubów z całej Polski.

W kategorii wagowej Igora (do 44 kg) startowało 18 zawodników. Pięć zwyciężonych pojedynków uplasowało go punktowo zaraz za aktualnym mistrzem Polski, któremu uległ w jedynej przegranej drugiej walce. Pomimo kontuzji w pierwszej walce stoczył cztery kolejne w jednym dniu co dało mu szansę do zdobycia brązu w dniu finałów.

W klasyfikacji drużynowej KS Hardzi uplasowali się na 16 miejscu spośród 47 startujących klubów. Klub reprezentowało 6 zawodników, z których już tylko Igor jest uczniem naszej szkoły.

Źródło informacji: KS Hardzi, Polski Związek Zapaśniczy

Zdjęcia: KS Hardzi