Wyniki konkursu MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA, SP Klucze 2022

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA – wyróżnienia dla naszych uczennic

X edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

29 listopada 2022r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbyło się wręczenie nagród laureatom  jubileuszowej – X edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas od szóstych do ósmych ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego.

Zadaniem uczestników było nagranie 4-minutowego filmu,  wykonanego na  nośniku cyfrowym: kamerą, aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym, na którym uczeń czyta prozatorski fragment wybranego utworu Marii Konopnickiej.  Konkurs zorganizowany został w ramach obchodów ogłoszonego przez Sejm RP Roku 2022 –  Rokiem Marii Konopnickiej.

Jury w składzie:

  • Marida Zoń – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu,
  • Małgorzata Krzemień  z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu,
  • Beata Dziąbek – Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu

oceniało 128 filmów z 31 szkół powiatu olkuskiego, w tym 10 nagranych przez uczniów naszej szkoły: Zuzannę Kłosowską, Iwo Kocjana, Oliwię Mól, Zofię Rachwał i Krzysztofa Słowińskiego z kl. VI a, Nikolę Biały i Natalię Krzykawską z kl. VI b, Antoninę Aksamit i Zuzannę Gieszczyk z kl. VIII b i Natalię Kowal z kl. VIII c.

Wśród laureatów znalazły się dwie nasze uczennice, które zdobyły wyróżnienia. Są to:

Natalia Krzykawska z kl. VI b i Oliwia Mól z kl. VI a

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu, Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu 

Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Renata Zawisz

Wyniki konkursu MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA, SP Klucze 2022

Wyniki konkursu MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA, SP Klucze 2022