Mikołajki w klasach I-III, SP Klucze 2022

Mikołajkowe szaleństwo czapkowe

„6 grudnia jak dobrze wiecie.

Święty Mikołaj chodzi po Świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.”

Mikołajkowe szaleństwo czapkowe

6 grudnia to dzień niespodzianek i zaskakujących wydarzeń. Wtedy wszystko jest możliwe. W tym roku Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Mikołajkowe Szaleństwo Czapkowe”. Na lekcjach i podczas przerw migały osóbki ubrane w małe, czerwone czapeczki, reniferki z dzwoneczkami. Brak śniegu nie przeszkodził Świętemu i od pierwszej godziny lekcyjnej na korytarzach szkolnych słychać było dzwonek i charakterystyczny głos Ho, ho???

Wychowawczynie klas I- III wykorzystały ten dzień, aby zintegrować uczniów poprzez wspólne zabawy w holu szkolnym. Było wiele radości i emocji, gdy niezwykły gość pojawił się wśród dzieci.

Oj działo się działo, były pląsy, pociąg i wiele innych układów tanecznych przeplecionych sesją fotograficzną ze Świętym Mikołajem?. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze, bo wszyscy zgodnie twierdzili, że byli grzeczni- więc zostali obdarowani słodkimi upominkami. Po godzinnych pląsach  wszyscy udali się do sal lekcyjnych, gdzie  rozwiązywali krzyżówki, odkrywali postać Św. Mikołaja, kolorowali ją, uczyli się piosenki o Mikołaju . W tym dniu, uczniowie klasy drugiej w ramach niespodzianki od Świętego Mikołaja, wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczach. Po długim oczekiwaniu  powitali Mikołaja. Po przeprowadzeniu wywiadu, gość obdarował je prezentami. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, kalambury, kolorowali Elfy, a nawet opisywali Świętego Mikołaja. W trakcie spotkania dzieci otrzymały słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.  Dziękujemy pracownikom GBP za zorganizowanie zajęć mikołajkowych.

Mamy nadzieję, że za rok Mikołaj znów odwiedzi naszych uczniów.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas 1-3: Agnieszka Szarek i Anna Ziaja